Pakowanie szklanych przedmiotów

Pakowanie szklanych przedmiotów wymaga szczególnej staranności oraz wykorzystania odpowiednich materiałów zabezpieczających.Szklane przedmioty takie jak filiżanki, talerze, lustra są najbardziej narażone na uszkodzenia podczas przeprowadzki,dlatego warto dowiedzieć się jak prawidłowo zabezpieczyć je przed transportem.

jak zapakować szkło przeprowadzka

Kartony

Do pakowania szklanych przedmiotów najlepiej wykorzystać pięciowarstwowe, wytrzymałe kartony przeprowadzkowe. Wykorzystując kartony używane, należy sprawdzić czy nie posiadają one uszkodzeń mechanicznych. Wielkość oraz kształt kartonu powinna odpowiadać transportowanym przedmiotom. Zbyt duży karton może spowodować przemieszczanie i obijanie się o siebie przedmiotów wewnątrz, co może skutkować stłuczeniem lub porysowaniem. W przypadku transportowania szczególnie ciężkich szklanych przedmiotów, warto dodatkowo zabezpieczyć dno kartonu, umieszczając w nim grubą warstwę tektury i podklejając dół taśmą.

Wypełniacze

Do ochrony szkła przed stłuczeniem, porysowaniem oraz do amortyzacji wstrząsów stosuje się materiały zabezpieczające takie jak gazety, papier, kulki styropianowe, folia bąbelkowa,woreczki z powietrzem,folia piankowa,folia stretch.

Oznaczenie

Należy pamiętać o odpowiednim opisaniu kartonów, w których umieściliśmy szklane przedmioty. Do opisania kartonów mogą posłużyć etykiety ,,Ostrożnie szkło” oraz ,,Góra tutaj”, dostępne w naszym artykule. Etykiety informują ekipę przeprowadzkową, o tym że dane kartony wymagają szczególnej ostrożności podczas przeprowadzki.

Pakowanie szkła w 5 krokach

  • Przystępując do pakowania rozpocznij od największych przedmiotów.
  • Każdy przedmiot starannie owiń w gazetę,folię bąbelkową lub piankę polietylenową i zaklej taśmą klejącą. Pakując przedmioty takie jak szklanki, kubki, miski, półmiski pamiętaj o ich wewnętrznym zabezpieczeniu.
  • Najcięższe przedmioty umieść na spodzie, te lżejsze na wierzchu. Pamiętaj jednak o tym, że szczególnie delikatne i kruche przedmioty nie mogą być umieszczane piętrowo, jeden na drugim.
  • Wolną przestrzeń powstałą między przedmiotami wypełnij pogniecionymi gazetami, kulkami ze styropianu lub woreczkami z powietrzem. Pozwala to uniknąć przewracania i obijania się o siebie, przedmiotów wewnątrz kartonu.
  • Wypełniony karton starannie zaklej taśmą klejącą i umieść na nim etykietę ostrzegawczą.

Pakowanie szklanych przedmiotów można również powierzyć pracownikom firmy przeprowadzkowej. Firma przeprowadzkowa Ravel posiada w swojej ofercie usługę dostarczenia materiałów pakowych oraz pakowania rzeczy przed przeprowadzką. Natomiast w przypadku samodzielnego pakowania, warto przeczytać powyższe wskazówki, które pozwolą zminimalizować ryzyko uszkodzenia szklanych przedmiotów podczas przeprowadzki.