Pakowanie i transport telewizora

Przygotowanie kartonu i innych materiałów zabezpieczających

Do pakowania telewizora najlepiej wykorzystać oryginalny karton, czyli taki w którym został on zakupiony, ponieważ jest on dopasowany pod względem wielkości oraz wytrzymałości, do wagi i wymiarów urządzenia. W oryginalnym kartonie znajdują się też styropianowe listwy, w których umieszczamy telewizor. Listwy amortyzują wstrząsy oraz stabilizują telewizor w kartonie, uniemożliwiając jego przemieszczanie. Jeżeli jednak nie dysponujemy oryginalnym kartonem, należy zaopatrzyć się w wytrzymały karton, najlepiej z 5- warstwowej tektury, o rozmiarach i kształcie najbardziej zbliżonym do transportowanego telewizora. Karton nie może posiadać uszkodzeń mechanicznych.

Pakowanie

Do zabezpieczenia rogów sprzętu użyj tekturowych/styropianowych/piankowych narożników. Następnie owiń telewizor w folię bąbelkową i zabezpiecz taśmą klejącą. Do wypełnienia pustej przestrzeni w kartonie wykorzystaj pogniecione gazety/kulki styropianowe/woreczki z powietrzem. Należy również zadbać o odpowiednie oznakowanie kartonu etykietą ostrzegawczą.

Bezpieczny transport

Podstawą bezpiecznego transportu telewizora jest jego odpowiednie ustawienie w samochodzie. Telewizor plazmowy należy transportować w pozycji pionowej, aby uniknąć uszkodzenia matrycy. Jeżeli transport odbywa się w niskiej temperaturze,telewizora nie należy włączać natychmiast po jego przetransportowaniu na nowe miejsce. Urządzenie powinno postać kilka godzin w temperaturze pokojowej.