Od czego zależy cena przeprowadzki?

Odległość

Kluczową sprawą w wycenie usługi przeprowadzki jest odległość pomiędzy miejscami przewozu mienia klienta, to od niej w największym stopniu zależy koszt przeprowadzki.

Ilość i rodzaj przewożonego mienia

Następnym czynnikiem kształtującym cenę jest ilość przewożonych rzeczy, ich wielkość, czy wśród mienia przeznaczonego do przewozu są rzeczy wymagające szczególnej ostrożności takie jak np instrumenty muzyczne (fortepian, pianino) wrażliwe sprzęty RTV/AGD, duże elementy szklane lub inne delikatne rzeczy.

Załadunek i rozładunek

Kolejną ważną sprawą w wycenie jest łatwość rozładunku i załadunku mienia, ilość pięter na które, lub z którego rzeczy będą wnoszone.Czy można skorzystać z windy jeżeli mieszkanie  położone jest na wyższych piętrach bloku.Ilość osób do pomocy jaka musi zostać zaangażowana do sprawnego zorganizowania przeprowadzki.

Materiały do pakowania

Bardzo ważnym czynnikiem decydującym o cenie przeprowadzki jest to czy postaramy się sami o materiały do opakowania i zabezpieczenia przed zniszczeniem naszego mienia, które ma być przewożone tj. kartony, folie bąbelkowe, folie do opakowania, worki, pojemniki i sami je opakujemy,czy zlecimy zakup, dostarczenie i opakowanie mienia specjalistycznej firmie przeprowadzkowej.To znacznie obniża lub zwiększa koszt przeprowadzki.

Montaż i demontaż mebli

Następną rzeczą mającą wpływ na koszt usługi jest to czy przeprowadzka wymaga zabiegów, które zajmują więcej czasu,takich jak rozkręcanie mebli przeznaczonych do przewozu i składanie ich na miejscu docelowym przeprowadzki na życzenie klienta.

Przed prośbą o wycenę warto przemyśleć zakres usługi jakiej oczekujemy w oparciu o podane powyżej punkty i podać je firmie specjalizującej się w przeprowadzkach.